Про пейнтбол

Незважаючи на те, що сучасна історія пейнтболу починається з 1981 року, вперше зброя, яка стріляла фарбою, була застосована в 1878 році у Франції, тобто 130 років тому. P6270236_1

В кінці 19 століття Франція здійснила ряд колоніальних експедицій в Пн. Африці. Армія несла великі втрати внаслідок партизанської війни. Перед армією постала проблема „зачистки” населених пунктів. Саме тоді лейтенантом французької армії Дюруа була розроблена програма ближнього бою. 

Для імітації стрільби інженер Гюстав Реклю запропонував використовувати спеціальні фарбомети. Перша модель являла собою дещо модернізований пневматичний змазочний шприц. Проте вже наступна була власне маркером і стріляла латексними кульками з фарбою. Звідси (правда набагато пізніше) і пішла назва „Пейнтбол” – кулька з фарбою. 

Про пейнтбол згадали напередодні ІІ Світової Війни в Німеччині. В 1939 році для імітації автоматичної зброї група інженера Цімермана розробила модель SPHW з подачею кульок з вертикального підпружиненого магазина. Джерелом газу слугував серійний одноразовий балон, якого вистачало на 200-250 пострілів. Кульки спочатку виготовляли за французьким рецептом, а пізніше почали виготовляти на підприємстві Bauer з желатину, наповненого гуашшю.  

В 1981 році 3 товариші – біржеві брокери із Нью-Йорку Чарльз Генс і Хейс Ноель, а також власник лижного магазину Роберт Гарнсі – купили собі пістолети, якими лісоруби мітили дерева на вирубку. Вони вирішили, що пістолети використовуються не за призначенням. Друзі обожнювали фільми про війну, тому битва відбулася негайно – 27 червня в штаті Нью-Гемпшир. Окрім ініціаторів, в ній взяло участь ще 9 чоловік.

 В Україні пейнтбол з”явився в 1994 році, а з 1995 року проводяться щорічні змагання. В тому ж році була заснована федерація пейнтболу України. Сьогодні пейнтбол завойовує все більшу і більшу популярність своєю оригінальністю, видовищністю і захопленням. Ця гра, об”єднуючи в собі і спорт, і відпочинок, дає величезний заряд позитивної енергії і прекрасне психологічне розвантаження. DSCN680_12219Спроможність швидко думати і приймати рішення, смекалка і рішучість, швидкість і спритність – це те, що зробить Вас зіркою пейнтболу. Беззаперечно – це той вид спорту, який формує характер. 

Основною привабливістю пейнтболу  являється його доступність. Абсолютна більшість пейнтбольних ігор – це ігри звичайних людей, які бажають розважитись і отримати задоволення. Спеціальної підготовки для гри не потрібно. На результат ніяк не впливають вікові і посадові переваги. Хоча перевірено: щоб надати грі додаткової гостроти, варто розвести в різні команди підлеглого і шефа, чоловіка і дружину... Люди, що називається, „випускають пару”!

 Сучасний пейнтбол представлений трьома напрямками:

  • тренування спецслужб
  • спортивні турніри
  • розважальний пейнтбол
Спортивний пейнтбол – різновид пейнтболу. Проходить на обмежених в розмірах майданчиках зі штучними укриттями різних форм, розташованих симетрично відносно поперечної осі майданчика. Розмір майданчика і кількість укриттів залежать від кількості гравців в командах і визначені правилами, за якими проходять ігри.
 
Розважальний пейнтбол -  проводится на різноманітних майданчиках: лісових (тому його часто називають „лісовим”), польових, частково забудованих, всередині будівель і споруд.

Корпоративний пейнтбол:

Пейнтбол достатньо новий вид спорту як у світі, так і на території України. Лідерами світого пейнболу вважається США (по кількості гравців, по кількості обладнання, що використовується, по кількості продажів, турнірів, команд і т.д.). По статистиці пейнтбол в США зараз займає 3 місце. В Європі даний вид спорту та відпочинку менш розповсюджений, а пейнтбол в Україні ( зокрема і пейнтбол у Львові ) тільки в останні роки набирає обертів та цікавості з боку публіки.3_1

Багато великих корпорацій звертають увагу на такий вид відпочинку для своїх співробітників, переймають закордонний досвід залучення пейнтболу в програмах типу teambuilding. Широко використовується така можливість пейнтболу, як засіб згуртування колективу в ході гри і виявлення природних лідерів. Багато компаній (наприклад IBM, Micrоsoft) використовують пейнтбол для підбору робочих груп під час корпоративних турнірів.

пейнтбол - інструмент для підбору робочих груп і виявлення спроможностей працівників до прийняття рішень, поведінки в стресовій ситуації, управління людьми тощо;

  • оптимальне співвідношення фізичної активності, розваги і атмосфери спортивного змагання;
  • єдиний вид активного відпочинку, де чоловіки і жінки, люди різного віку і комплекції змагаються на рівних – сприяє об”єднанню всього колективу, формуванню так званого "team spirit" - командного духу;
  • пейнтбол надає можливість і умови для відпочинку всіх членів сімей працівників.
Активний відпочинок на свіжому повітрі, атмосфера "корпоративності", азарт змагання, адреналін дозволять Вашим працівникам гарно відпочити і зняти стрес. Це чудова можливість зміцнити і об”єднати колектив!