16332

ЩО ТАКЕ ПЕЙНТБОЛ?

Міф - Скажена гра для нових українців, які стріляють один в одного...

Реальність - Пейнтбол це технічна спортивна гра з розряду екстремальних, яка імітує швидкоплинні вогневі контакти на обмеженому просторі. Для такої імітації використовується спеціальна пневматична зброя (МАРКЕР), яка стріляє кулькою з фарбою. Ігри проводяться на лісових або відкритих полях, в приміщеннях, з природними чи штучними перепонами і укриттями. Розрізняють пейнтбол як вид відпочинку - для всіх бажаючих, як спосіб тренування - для охоронців, міліції і як спорт - для турнірних команд.
14930

ЯК ГРАЮТЬ В ПЕЙНТБОЛ?

Міф - Бігають один за одним і стріляють у все, що рухається..

Реальність - По одному або командою (від 3 до 20 чоловік), за різноманітними СЦЕНАРІЯМИ і на обладнаних полях в присутності суддів. Гра як правило триває до 20 хвилин, за ігровий день можна встигнути зіграти 10-15 раз.

ХТО МОЖЕ ГРАТИ В ПЕЙНТБОЛ?

Міф - Тільки люди, які не дружать з головою!...

Реальність - Будь-яка доросла людина чи дитина з 12-ти літнього віку в присутності батьків або при наявності їх письмового дозволу.


ЧИ НЕБЕЗПЕЧНО ЦЕ?

Міф - Пейнтбол - узаконене звірство! Я сам бачив, як кулька пробила руку наскрізь!!!

Реальність - Пейнтбол як спорт безпечніший від тенісу, футболу і гольфу (за оцінками американських страхових компаній). По-перше, всі, хто знаходяться в зоні, де можлива стрільба, зобов”язані носити захисні МАСКИ. По-друге, МАРКЕРИ регулюються так, щоб швидкість вильоту кульки не перевищувала 90 метрів за секунду, при цьому навіть при найневдалішому попаданні максимум неприємностей - це синець. По-третє, перед грою завжди проводиться ІНСТРУКТАЖ з техніки безпеки. По-четверте, на полі присутні судді, які забезпечують безпеку гравця в позаштатних ситуаціях. В пейнтболі не існує якихось специфічних небезпек, але це спорт, і, як в будь-якому спорті тут можливі травми - все залежить від вашої власної обережності и дотримання правил.

75045

З ЧОГО ЗРОБЛЕНА КУЛЬКА?

Міф - З пластика, гуми або металу...

Реальність - Як правило кульки виробляють ті ж фабрики, які роблять лікарські капсули. Кулька має оболонку з желатину і наповнення з нетоксичної водорозчинної фарби на рослинній основі. Оболонка крихка і легко розколюється при ударі , залишаючи пляму фарби. Фарба на смак неприємна, проте абсолютно не шкідлива.


ЧИ МОЖНА ЗМИТИ ФАРБУ?

Міф - Сумішшю із соляної і сірчаної кислоти в 70% концентрації...

Реальність - Оскільки фарба водорозчинна, з одежі її легко стерти вологою шматкою і ще легше відіпрати. Фарба на стінах чи деревах змивається під час першого ж дощу. Навіть кулька, яка впала.


ДЕ МОЖНА ПОГРАТИ В ПЕЙНТБОЛ?

Міф - Пейнтбол у Львові можна пограти на площі перед Оперним Театром, в Міленіумі або в лікарні на Кульпарківській...

Реальність - Краще за все грати на майданчиках ПЕЙНТБОЛЬНИХ КЛУБІВ, які мають кваліфікованих суддів, техніків, приміщення для гравців і обладнані поля. Проте, більшість пейнтбольних клубів, при наявності бажання клієнтів, може виїхати на гру в будь-яке місце, де нема сторонніх і випадкових перехожих.


ЯКІ БУВАЮТЬ ПОЛЯ?

Міф - Єлисейські, Марсові і Куликові...

Реальність - Найпоширеніше поле - ліс, з укриттям із колод, покришок чи бочок. На відкритих майданчиках будуються штучні укриття з фанерних щитів, старих машин і т.д.


02648

ЯКЕ БУВАЄ СПОРЯДЖЕННЯ?

Міф - Ласти, парашут, акваланг, лижні палкі...

Реальність - Різне - для новачків, для активних гравців і спортивне. Початківцю немає потреби відразу купувати собі повний комплект спорядження, потрібно спочатку пограти на прокатному і послухати рекомендації досвідчених гравців, відчути, який тип більше подобається. Перше, що варто купити - маску, оскільки вона стосується вашого обличчя і просто гігієнічно мати свою власну. Пізніше можна докупити рукавиці і наколінники - це ніколи не буває зайвим, незалежно від того, де ви граєте - в лісі з гілками і корінням чи в приміщенні з бетонною підлогою. Далі - маркер, вибравши такий, що максимально підходить для Вас. Зручне взуття скоріш за все у Вас є, а ось з камуфляжем можна не поспішати.
18990

ЩО ОДЯГНУТИ НА СЕБЕ?

Міф - Бронежилет і мішок на голову...

Реальність - В пейнтбол можна грати в будь-якому одязі, придатному для походу в ліс, бажано темних тонів. В ідеалі потрібно мати камуфляжний комплект - куртку і штани. На ноги при грі на природі краще одягати високі кросівки з глибоким протектором, при грі на твердому покритті - просто високі кросівки. Дуже корисно носити головний убір - кепку, бейсболку, бандану і т.п.


ЧИ ДОПУСКАЮТЬСЯ ГЛЯДАЧІ НА ІГРИ?

Міф - Ага, їх заганяють на поле. Переможцем вважається гравець, який настріляв більше глядачів...

Реальність - Так, якщо вони виконують правила безпеки - знаходяться в захищеному місці або одягають маски. При погодженні з суддівською бригадою і гравцями, на поле можуть бути допущені оператори в масках. На спортивних полях, огороджених сіткою, можлива навіть наявність глядацьких трибун.